DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLARULUSLARARASI ETKİNLİKLER

E3 2017 EA Sunumu

Acısıyla tatlısıyla bir E3 etkinliğini daha geride bırakmışken, sunumlardan akılda kalanları şöyle bir özetleyelim dedik. Kimlerden mi bahsedeceğiz? EA, Microsoft, Ubisoft, Sony ve son olarak Nintendo.

İlk yazımızda bahsedeceğimiz firma Electronic Arts.

Bu sunumda tanıtılan oyunlar arasında Star Wars Battlefront 2, Need for Speed Payback, Anthem, A Way Out yer alırken, tabii ki firmanın spor oyunları olan FIFA 18, NBA Live ve NFL oyunlarını da gördük.

Star Wars Battlefront 2 ile hikaye moduna kavuşan seri, multiplayer oynanışta ilk bakışta birinci oyundan çok da farklı gözükmüyor. Görselliğini beğendiğimiz ilk oyunda bile hikaye modunu ararken, bu açlığı ikinci oyunda kapatabileceğiz gibi gözüküyor.

 

Need for Speed serisi Underground oyunlarının başarısından sonra gelen diğer oyunlarla çok eleştirilen bir oyun serisi konumuna düştü ne yazık ki. E3 2017’de tanıtılan yeni oyun Need for Speed Payback diğer oyunlardan biraz farklı oynanış mekaniklerine sahip gözükürken, bu yeni oyunun Burnout oyunlarını çokça andırdığını söyleyebiliriz.

 

Görsel olarak gayet güzel gözüken ve bir Bioware oyunu olan Anthem ise Destiny gibi açık dünya ve co-op oynanan bir oyun olarak tanıtıldı. Vuruş hissiyatı Mass Effect’i andıran oyun bakalım başarılı olabilecek mi?

 

Josef Fares tarafından tanıtılan, iki kişinin hapishaneden kaçış öyküsünü anlatacak olan A Way Out oynanış mekanikleri açısından E3 2017’de heyecan yaratan oyunlardan oldu. Daha önceki oyunları olan Brothers – A Tale of Two Sons oyununda iki karakteri aynı anda sağ ve sol analoglarla yönetmemizi sağlayarak farklı bir oyun denetimi yaşatırlarken, yeni oyun A Way Out ile biraz daha değişik bir oyun deneyimine sürükleyecekler bizi. Oyun mutlaka 2 (iki) kişi ile oynamanızı gerektirecek şekilde hazırlanmış. Split screen ve co-op olarak arkadaşınızla hikayeyi tamamlamanız bekleniyor. Oyunun hapishaneden kaçışı konu olması size de Prison Break dizisini hatırlatmış olabilir.

 

FIFA 18‘i sanırım çok da anlatmaya gerek yok 🙂 Yine en çok oynanan futbol oyunu olacak şüphesiz. FIFA 17’de tanıştığımız Journey ise FIFA 18’de kaldığı yerden devam ediyor. Alex Hunter’in hikayesini oynamaya devam edeceğiz. FIFA 18 ile Ronaldo rüzgarı da esecek. Hangi Ronaldo mu? Hem günümüzün Christiano Ronaldo’su hem de Brezilyalı efsane Ronaldo. Evet ikisi birden.

 

Diğer sunumlar yeni yazılarımızda. Bol oyunlu günler 🙂

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.