DOGED Ankara Üniversitesi'nde Oyun Sektörünün İK Sorunlarına Değindi

Basın Bülteni: DOGED Ankara Üniversitesi’nde Oyun Sektörünün İK Sorunlarına Değindi

DOGED, Ankara Üniversitesi’nde düzenlenen “Üniversite – İş Dünyası İşbirliğinde İnsan Kaynakları Deneyimi Paylaşımı” toplantısında sektörün sorunlarını konuştu.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş tarafından Ankara Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen “Üniversite – İş Dünyası İşbirliğinde İnsan Kaynakları Deneyimi Paylaşımı” konulu toplantıya iş dünyasının önde gelen paydaşları ve çok sayıda akademisyen katıldı.

DOGED Ankara Üniversitesi'nde Oyun Sektörünün İK Sorunlarına Değindi
DOGED Ankara Üniversitesi’nde Oyun Sektörünün İK Sorunlarına Değindi

Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi (İKDAM) Müdürü Prof. Dr. Recep Varçın’ın “Ankara Üniversitesi – İş Dünyası İşbirliğinin Anlam ve Önemini” anlattığı toplantı, ardından Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı’nın “Teknopark, İş Dünyası ve İstihdam ” konusunu ele alması ile devam etti. Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Prof. Dr. Atila Yücel’in Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Yüksek Öğretim Kurumu’nun mesleki yeterlilik ve standartları belirleme çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Bu konuların ardından, akademik camiaya Dijital Oyun Geliştirme Sektörünün dünyadaki ve Türkiye’deki yeri hakkında bilgi veren Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği Başkanı Ali Erkin, sektörde insan kaynağı açığının giderilmesi için ne tür stratejiler geliştirilmesi gerektiği konusuna değindi.

Toplantının ardından Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği ve akademik kurumlar arasında, mesleki yeterlilik kriterlerinin belirlenmesi ve sektöre katkı sağlayacak eğitim müfredatı geliştirilmesi konularında işbirliği yapılması kararı alındı.

Basın bülteninden

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.