Denizlerin Hakimi

Bilge Kaptan Denizlerin Hakimi Oyunu Yayınlandı

İndie oyun geliştiricilerinden Mahmut Seh ‘in ilk oyunu Denizlerin Hakimi Google Play Store ‘de yayınlandı.

Denizlerin Hakimi oyunu hayatta kalma tabanlı bir bilgi yarışması olarak karşımıza çıkıyor.
Sahip olduğunuz gemi ile açık denizlerde dolaşırken düşmanlarınızı yenmek, adalar arası ticaret yapabilmek ve karşınıza çıkan objeleri toparlayabilmek için size yöneltilen soruları doğru bir şekilde cevaplamanız isteniyor.

Oyun henüz tamamlanmamış hala geliştirilme aşamasında. Yeni yetenek ve soru setleri hazırlanmaya devam ediliyor. Soru veritabanı oyuna girerken kontrol ediliyor eğer internet bağlantınız varsa güncel soruları otomatik olarak indiriyor. Eğer internet bağlantınız yoksa oyunu mevcut sorularla sıkıntısız bir şekilde oynayabiliyorsunuz.

Oyunun hakkında bilgi veren Mahmut Seh “Malumunuz çocuklarımızın elinden akıllı cihazları alamıyoruz, onların ders çalışma konusundaki isteksizlikleri ve akıllı cihazlara olan bağımlılığı sebebiyle böyle bir oyun yapma gereği duydum. Yeğenlerimin ders çalışmak için bile tablet kozunu kullanması eğitim odaklı bir oyun yapma ihtiyacını doğurdu. Aslında eğitim odaklı bir proje ve tamamladığımda eğitim kurumları, öğretmenler ve hatta veliler bile oyuna çocuğunu/öğrencisini ekleyebilecek. Oyuna soru ekleyebilecek ve çocuğun/öğrencinin çözmesi gereken soruları seçebilecek. Oyuna eklenecek olan bilgi kartları ile konularla ilgili bilgiler çocukların hafızasında yer edinmiş olacak. Gruplar oluşturabilecek ve gruba özel sorular atayabilecek. Öğrenci/Çocuk sisteme giriş yaptığında varsa kendisi için hazırlanmış olan soruları/deneme sınavını çözecek, yoksa sistemdeki sorulardan devam edebilecek. Bu yapıyı bir kuruma da bağlayabileceğiz. Örneğin X okulu bu sistemi kendi bünyesinde kullanabilmek için soru ve kullanıcı bazında özelleştirebilecek.”

Denizlerin Hakimi oyunu şimdilik sadece Google Play Store üzerinde mobil cihazlar için yayınlanmış durumda. Ancak aldığımız bilgiye göre geliştirilmeye devam eden oyun yakında tüm platformlar için yayınlanacak ve çapraz platform desteğine sahip olacak. Oyuna buradan erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.