DİĞER HABERLER

Crytek, GDC 2015’te yenilenmiş CryEngine’i tanıttı

Bugün(6 Mart) sona erecek olan GDC(Game Developers Conference)’nin kazananlarını ve Unity 5’in tamamen ücretsiz olacağının duyurusunu sizlerle paylaşmıştık.

Bildiğimiz gibi Alman şirketi olan Crytek, CryEngine‘in, diğer oyun motorlarıyla yarışabilmesi için sıfırdan bir çizgi oluşturarak son teknolojisi ile CryEngine, deyim yerindeyse yeniden doğdu.

adsada

GDC ile aynı anda, gerek Unity 5’in ve dolayısıyla Epic Games‘in Unreal Engine 4’ü ücretsiz olarak duyurmasıyla beraber rekabet iyice tırmanmaya başlamıştı. Geçen yılki GDC’de Gamasutra‘ya konuşan Crytek direktörü, 9.90 dolarlık abonelik fiyatının değişmeyeceğini söylemişti. Bunun sebebi olarak ise “Bizler, geliştiricilere farklı bir destek, modelleme ve sistem sunuyoruz, bu yüzden abonelik ücretinin düşmesi söz konusu olamaz.” diye de sözlerine eklemişti.

Bu sözleri anımsadıktan sonra, abonelik ücretinin değişmeyeceğini tekrar sizlerle paylaşalım istedik. Ve GDC’de, CryEngine’i tanıtan yeni bir fragmanın yayınlandığını söylemek isteriz.

Fragmanı izlemeden ise, Bowman, bizlere şunları da hatırlatıyor; “Bizler en güçlü motoru yapmak için bütün odağımızı bu işimize verdik. Daha farklı araçlar üzerine çalışıyor ve sizlerden de fikirlerinizi alarak CryEngine’i daha iyi geliştireceğimize inanıyoruz.”

Crytek, GDC 2015’te yenilenmiş CryEngine’i tanıttı” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.