DİĞER HABERLER

Bethesda, Multiplayer İle Resmen Türkiye’de

The Elder Scrolls, Fallout, DOOM, Wolfenstein ve daha fazla dünyaca ünlü oyun serisinin yayımcısı Bethesda Softworks, Multiplayer ile Türkiye’ye resmi girişini yaptı.

Multiplayer Genel Müdürü Merthan Yalçın, Bethesda ile ilgili  yaptığı açıklamada;

“Multiplayer olarak Türkiye’deki PR ve Topluluk temsili için resmi ortaklığımızı açıklamaktan memnuniyet duyarız. Dünya çapında ünlü bir markayı Türkiye de temsil etmekten gururluyuz. Oyun severlerin karşısına harika projelerle çıkacağız” dedi.

Multiplayer da Bethesda’dan sorumlu Topluluk Yöneticisi Ege Sağın oldu.

Türkiye için resmi PR ve Topluluk faaliyetlerini başlatılacağını duyuran Multiplayer da Bethesda’dan sorumlu Topluluk Yöneticisi Ege Sağın, bir Topluluk Yöneticisi, Türk oyuncu topluluğu ve firma arasında köprü görevi görürken ekip büyüyerek oyun medyası ve oyuncular ile ilişkileri daha da güçlü hale getirecek dedi.

Ayrıca yapılan açıklamaya göre Bethesda Softworks bundan böyle Türkiye’deki çeşitli oyun etkinliklerinde de aktif olarak yer alacak. Bunlardan ilki ise 21 Eylül 2019 tarihinde Feriye’de gerçekleşen, Multiplayer’ın kendi etkinliği Chapter 8 Oyun ve Gençlik Festivali oldu.

Chapter 8 ‘e 5000’den fazla kişinin katıldı. Twitch kanalında da canlı yayınlanan etkinlik büyük ilgi yarattı ve 500 bin den fazla izlenme aldı.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.