DİĞER HABERLER

Basın Bülteni: İpek Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğrenci Alıyor

İpek Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğrenci Alıyor

Ülkemizde Dijital Oyun Tasarımı bölümü ilk kez İpek Üniversitesinde 2015-2016 öğretim döneminde eğitime başlayacaktır. Eğitim dili İngilizce olan bölüm MF-4 puan türünden öğrenci alacaktır. Oyun Tasarımı konusunda eğitim almış uzmanlara ülkemizde ve dünyada ihtiyaç çok fazladır. İpek Üniversitesinin bu programı açmakla amacı bu alanda sektörün ihtiyacını karşılayacak insan kaynağı sağlamak, bu alanda geliştirilecek proje ve ürünlerle ülkemize katkı sağlamak, araştırma ve uygulama yapabilen insan gücü yetiştirmektir.

İpek Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğrenci Alıyor
İpek Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğrenci Alıyor

Bu programa dahil olan öğrencilerin zorunlu ve seçmeli derslerinin yanında 4. Sınıfta oyun animasyon ve yazılım projeleri geliştirmeleri gerekmektedir. Dolayısıyla bu programın öğrencileri teorik bilginin yanında hem derslerin uygulama kısmında hem de son yıl verilecek proje deneyimi ile uygulama deneyimi de kazanmış olacaklardır. Öğrenciler teorik bilgileri İpek Üniversitesi oyun stüdyosunda ürün haline getirebileceklerdir. Hem stüdyomuzda hem de oyun firmalarında staj yapma imkanları olacaktır.

İpek Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı bölümü Oyun Programlama, Bilgisayar Animasyonu, Mobil Oyun Geliştirme, Oyun Motoru, 3D Modelleme, Oyun için Ses Dizaynı, Oyun için Arayüz Tasarımı, Oyun Senaryosu, Çevrimiçi Oyun Geliştirme, Dijital Girişimcilik gibi derslerin yanı sıra oyun geliştirmenin temelinde olan Tarih, Türkçe, Matematik ve Fizik gibi temel derslere de yer vermektedir.

İpek Üniversitesi Sinema Sanatları Fakültesi bünyesinde açılan Dijital Oyun Tasarımı Bölümü oyun yazılımcısı, animasyon sanatçısı, grafik sanatçısı, ses ve görüntü uzmanı, içerik planlayıcı ve senarist gibi istihdam ihtiyaçlarını karşılayan bir eğitim verecektir. Bölümümüz mezunları Dijital Oyun Tasarımcısı ünvanı alacaklardır.

http://game.ipek.edu.tr/

Sorularınız için: eelbasi@ipek.edu.tr
Basın bülteninden

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.