YEREL ETKİNLİKLER

22 milyon TL değerleme ile yatırım alan Recontact ekibi geleceğe hazırlanıyor

Recontact Ekibi güçleniyor

 

Hande Enes ve Akın Babayiğit tarafından yatırıma değer görülen ekip ve projeleri yatırımcıları arasına güçlü iki ismi katmış oldu. Ekibin ödül alan Recontact : İstanbul  ve Recontact : Eye’s of the Sky adlı projelerinden sonra bu yatırımın yine ödüllere konu olacak üçüncü projeye destek sağlayacağı açıkça görülüyor.

Şirket 2017 yılında kurulmuştu

Erdem Yurdanur’un melek yatırımcı olarak dahil olmasıyla 2017 yılının Ekim ayında kurulan RECONTACT Digital Arts A.Ş  ekibi ilk projesini 2015 yılında duyurmuştu. 80 milyon kişiye ulaşmayı başaran Recontact:Istanbul, 2016 yılının da en iyileri arasında yer almıştı. Şirketin kurucularından Sanatçı Eray Dinç ve Simay Dinç’in aynı zamanda Oyunder üyesi olduğunu belirtelim. Simay Dinç Oyunder yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Oyunder’in Women Games Türkiye adlı insiyatifinin kurucusu ve başkanlığını yürütüyor.

Ekibinin yeni oyunu da yolda

Şirketin üçüncü oyunu olacak Recontact:London  çekimlerine gelecek yıl başlanacak. Önümüzdeki yıl tüm dünya ile aynı anda mobil platformlara yayınlanması hedefleniyor. Projenin hedefi Dünya metropolleri üzerinden ilerleyecek şekilde  planlanıyor. Metropollerin bulunduğu ülkelerden yıldız oyuncuların Recontact oyunlarının başrollerini paylaşması isteniyor. Şirketin eşzamanlı olarak  2019 yılı içinde Londra’da ofisini açmayı hedeflediğini söyleyelim.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.