Women in Games Turkey

2. Women in Games Türkiye Academy Gerçekleşti!

Women in Games Turkey celebrate International Women’s Day🚀
Who’s in Games? Women in Games🚀
Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun💪

Women in Games Turkiye olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ithafen 3-4 Mart’da ITU Magnet’de düzenlediğimiz etkinlik ile İzmir’den Ankara’ya, Çanakkale’den Bartın’a Türkiye’nin dört bir yanından Oyun Endustrisinde yer almak isteyen genç kızlara ücretsiz eğitim ve networking imkanı sağladık.

İki gün boyunca ITU Magnet’in ilham verici ortamında Oyun Dünyasında değer yaratan geliştiriciler, tasarımcılar, yapımcılar ile birlikte sektörü yakından tanıma ve oyun tasarlama fırsatı elde ettiler.

Netmarble’dan Burcum Taşkaya Game Operation’ı, No-pact Studio’nun kurucusu Cem Bugra Game Design’ı, Ceidot’un kurucusu Erkan Bayol‘un Game Development’ı anlattığı eğitimin ilk gününde Keynote konuşmasını Mevlüt Dinç yaparak eşsiz deneyimlerini paylaştı. Mentornity’nin kurucusu Serkan Çelik Wing Academy üyelerinin Oyunder’den ücretsiz alabilecekleri mentorluk hizmetini tanıttı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden Tuğçe Akar oyun geliştiren şirketlere Ekonomi Bakanlığı’nın desteklerini aktardı. Oyunder Başkanı Tansu Kendirli Oyun Konseptinin lisanslanması hakkında önemli bilgileri paylaşırken Ercan Altuğ Yilmaz oyunlaştırmanın geleceği hakkında eşsiz sunumuyla katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Dominos Turkiye’nin lezzetli pizzaları ile enerji depoladığımız WinG Academy’nin ikinci gününde ise Codemodeon’un kurucusu VR/AR Workshop’u ile Yağız Hatay sanal ve arttırılmış gerçekçiliğin yakın gelecekte oyun dünyasını nasıl etkileyeceğini anlatırken, Oyun 8. Sanattır sunumuyla Recontact:Istanbul serilerinin yaratıcısı Eray Dinç katılımcılara yenilikçi workshop’u ile Insta-story’de oyun tasarlattı.

Üç yıl önce Oyunder’in bünyesinde kurulan Women in Games Turkiye hız kesmeden büyümeye, gelişmeye devam ediyor çok yakında Women in Games Ankara ve Women in Games İzmir yapılanmaları hakkında detaylı bilgiler paylaşıyor olacağız.

Women in Games Türkiye’nin Bir Parçası Olun

Gerek Oyunder yönetim kurulu üyelerimiz gerekse WinG yönetim kurulu üyelerimiz Türkiye’nin her köşesinde sanata, teknolojiye ilgi duyan kadınlara ulaşma hedefi ile hareket ediyor. Amacımız kadınların yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle Türkiye oyun sektöründe daha aktif olarak yer almasını sağlamak. Oyun sektörün de kariyer yapmayı hedeflemiş kadınlar, kadın girişimciler, karakterlerini, eserlerini, tecrübesini ve/veya teknik kapasitesini sektör paydaşları ile paylaşmak isteyenler, dijital sanatı merak eden, ilgi duyan ve bir parçası olmak isteyen öğrencileri Women in Games Türkiye’nin bir parçası olarak öğrenmeye, paylaşmaya, ilham olmaya bekliyoruz.  wig@oyunder.org adresine bir mail atmanız yeterli.

Women in Games Etkinliklerini Takip Etmek İçin:

Eğitimlerimizi ve etkinliklerimizi oyunder.org wing.oyunder.org’dan veya Women in Games Turkiye’nin facebook/instagram sayfalarından takip edebilirsiniz.

Oyunder yönetim kurulu başkanı Tansu Kendirli ve Umut Kurt başta olmak üzere emeği geçen herkese, Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarımıza iki gün boyunca ev sahipliği yapan ITU Magnet’e ve değerli katılımcılarımıza binlerce teşekkür, en yakın zamanda farklı etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle

Oyunder ve Women in Games Yönetim Kurulu Adına

Simay Dinc

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.